Kwietniowe wydarzenie w Kcyńskiej Farze zrobiło furorę w sieci. Już tego samego dnia filmik o „rapującym Księdzu” został zamieszczony na wielu portalach.

Spontaniczny rap Księdza Marka Januchowskiego z parafii Św. Michała Archanioła w Kcyni z Waldkiem Sikorą, stał się idealnym dopełnieniem sakramentu bierzmowania młodzieży z tamtejszej parafii. Media pochłonął przede wszystkim występ duchownego, jednak sam Ks. Marek Januchowski zaznacza, że w tej sytuacji najważniejszą rolę należy przypisać jego towarzyszowi, który zainicjował wydarzenie. Waldek Sikora wykazał się zdaniem księdza niezwykłą odwagą, stając przed swoimi rówieśnikami i przedstawiając im świadectwo swojego trudnego życia. Dla młodych ludzi wystąpienie niosące podobny przekaz to wyzwanie, którym nie zawsze należy się chwalić.


Waldek Sikora jest wychowankiem Zakładu Poprawczego. Teksty jego piosenek nie należą do najłatwiejszych. Odzwierciedlają prawdę o nim, jego buncie wobec świata, łamanych zasadach oraz konsekwencjach wszystkich wykroczeń. Mimo wszystko świadectwo, jakie wyraża poprzez muzykę, to przede wszystkim przestroga, dobra lekcja etyki, ale i życia. Waldek Sikora należy do grupy ludzi, którzy opierając się na własnych błędach, starają się wpłynąć na rzeczywistość, a jednocześnie rozwijać swoje pasje. To muzyka pozwala mu nieść prawdę w świat oraz kształtować siebie i innych. Jego słowa mają inspirować.


Praca Księdza Marka z wychowankami Zakładu Poprawczego, przynosi owoce w codziennym życiu. Ksiądz poprzez swoje świadectwo swojego życia, prezentuje rzeczywiste horyzonty wiary przed wychowankami, którzy na nowo otwierają się na spotkanie Boga.


Centrum Promocji i Reklamy Remedia oraz działające przy nim Studio Wanted, wychodząc naprzeciw potrzebie rozwoju młodych ludzi, nie pozostali obojętni na te wydarzenia. Wspieranie talentów, które zmieniają rzeczywistość, to domena pracowników firm. Inicjatorzy pomysłu zasponsorowali nagranie oraz produkcję płyt Waldka Sikory z gościnnym występem księdza Marka Januchowskiego. Składanka liczy pięć utworów młodego artysty. Muzyka jaką wspólnie stworzyli, odzwierciedla rzeczywistość życia w którym znajduje się nadzieja na lepsze jutro i wiara, że jest Ktoś, kto wciąż to życie prowadzi. Dla wielu odbiorców z pewnością stanie się czymś więcej niż tylko dźwiękiem.

24 maja już po raz ósmy odbędzie się Festyn parafialny „Pomóżmy farze”, podczas którego swoje muzyczne świadectwo zaprezentuje m.in. Waldek Sikora. Jego występ to wyraz jedności z parafią, której czuje się częścią. Jednocześnie Waldek poprzez wydanie płyty, dokłada swoją cegiełkę na renowację świątyni.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
Więcej szczegółów na stronie:
http://fara-kcynia.pl/

Nasi klienci

Kontakt

Centrum Promocji i Reklamy Remedia Piotr Florek

ul. Dolina 35, Bydgoszcz

 

telefon52 33 94 100

fax52 33 94 131

 

Sprawdź jak dojechać.