„Wyścig szczurów” trwa. Postęp nieubłaganie dotyka każdego. Zmieniają się ludzie, wyznawane przez nich wartości oraz przyjęty system prawd.

W związku z tym pojawiają się problemy, które narastając, wprowadzają chaos i niezadowolenie z własnego życia. Kłopot pojawia się właśnie w tym momencie – gdy nie wiemy jak poradzić sobie z ich rozwiązaniem i nie mamy do kogo zwrócić się o pomoc, bo zwyczajnie nas na to nie stać. Co dalej?

Z pomocą bardzo często przychodzą potrzebującym ludzie dobrej woli oraz Fundacje. Od 2008 roku Bydgoszczanie niejednokrotnie korzystali z darmowych porad prawnych i psychologicznych, udzielanych w ramach Fundacji Bezpieczny Świat. Niestety w lutym, z przyczyn finansowych, organizacja była zmuszona zawiesić tę działalność. Od końca listopada jednak „odżyła”. Zmienił się Zarząd, pojawiły się nowe pomysły oraz chęć podejmowania trudnych wyzwań. Już w tej chwili, dzięki zaangażowaniu jednego z bydgoskich prawników, wznowiono bezpłatne porady prawne. Informacja o tej usłudze rozniosła się w „tempie ekspresowym”. Lista zainteresowanych z dnia na dzień poszerza się. Zgłaszają się osoby, które rzeczywiście potrzebują pomocy. Członków organizacji cieszy taki postęp sprawy, z drugiej strony jednak martwi fakt, że być może nie wszystkim będą w stanie pomóc. W związku z tym, działacze zachęcają osoby posiadające odpowiednie uprawnienia prawne, do zaangażowania się w działalność Fundacji. To nie tylko szansa udzielenia pomocy innym, ale i cenne doświadczenie, niezbędne do tego, aby móc w przyszłości zaistnieć zawodowo. 

Fundacja Bezpieczny Świat planuje również wspierać potrzebujących poprzez konsultacje psychologiczne. Organizatorzy poszukują osób działających w różnego rodzaju organizacjach o charakterze psychologicznym, które podejmą takie wyzwanie. Poza tym, starają się również zachęcić młodych ludzi do niesienia pomocy najmłodszym. Planują stworzyć akcję „Wspólne odrabianie lekcji”. W jej ramach zorganizowana grupa, będzie starała się wesprzeć dzieciaki w nauce. 

Projektów jest więc wiele. Członkowie Fundacji Bezpieczny Świat mają nadzieję, że uda się wprowadzić je w życie w najbliższych dniach. Nie boimy się wyzwań i będziemy dążyć do zdobywania środków na funkcjonowanie i rozwój Fundacji. Dlatego już teraz, apelujemy zarówno do indywidualnych mieszkańców Bydgoszczy, jak i osób prowadzących przedsiębiorstwa, o przekazanie 1% swojego podatku na poczet naszej organizacji. Zdobyte środki pozwolą poszerzyć zasięg naszego działania i wzbogacić je o nowe inicjatywy - podkreślają działacze organizacji.
Zainteresowanych zarówno uzyskaniem pomocy, jak i jej niesieniem, prosimy o kontakt mailowy pod adres fundacja@bezpiecznyswiat.pllub telefoniczny 52 33 94 111.
Wpłat na rzecz Fundacji można dokonywać przelewem na nr konta  PKO BP 31 1020 1462 0000 7602 0189 3908.

 

Nasi klienci

Kontakt

Centrum Promocji i Reklamy Remedia Piotr Florek

ul. Dolina 35, Bydgoszcz

 

telefon52 33 94 100

fax52 33 94 131

 

Sprawdź jak dojechać.