Wypadki drogowe, potrącenia, utonięcia, porażenia – to niebezpieczeństwa czyhające na nasze pociechy latem. Dzieci mają dużo wolnego czasu i często pozostają bez opieki dorosłych. Przerażające statystyki ciągle rosną. Aby temu zapobiec, w bydgoskim CPiR R

Wypadki drogowe, potrącenia, utonięcia, porażenia – to niebezpieczeństwa czyhające na nasze pociechy latem. Dzieci mają dużo wolnego czasu i często pozostają bez opieki dorosłych. Przerażające statystyki ciągle rosną. Aby temu zapobiec, w bydgoskim CPiR Remedia powstała akcja „Bezpieczna Droga”.

„Bezpieczna droga” skierowana jest do przedszkolaków oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zawarte są w niej treści mówiące o bezpieczeństwie na drodze. Ma na celu uczyć poprzez zabawę. Dzięki grom i zabawom dziecko poznaje podstawowe zasady korzystania z drogi publicznej, poznaje najistotniejsze znaki drogowe, uczy się prawidłowego postępowania na przejściach dla pieszych oraz uzyskuje informację, kogo prosić o pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba.

Informacje na temat projektu bezpieczna droga dostępne są również w Internecie. Na stronie www.bezpiecznadroga.com.pl najmłodsi internauci mogą zapoznać się z publikacją i zdobyć przydatne informacje. Tam też znajdą grę komputerową, tablicę z podstawowymi znakami oraz przejrzą książeczkę „Bezpieczna droga”.

Informacje o "Bezpiecznej drodze" znalazły się w Gazecie Wyborczej a także na portalach regionalnych.

Nasi klienci

Kontakt

Centrum Promocji i Reklamy Remedia Piotr Florek

ul. Dolina 35, Bydgoszcz

 

telefon52 33 94 100

fax52 33 94 131

 

Sprawdź jak dojechać.